Na wakacje: Tanger, Maroko

Przewodnik turystyczny: Maroko/ Wybrzeże Śródziemnomorskie/ Region Tangeru/ Tanger

Pogoda w Tanger, (Maroko)

Słonecznie
23°C
prognoza na 5 dni »
kiedy jechać »powered by: World Weather Online

Geografia i przyroda

Miasto Tanger jest malowniczo usytuowane na zboczach gór Rif. Znajduje się ono na północnym wybrzeżu kraju, nad Cieśniną Gibraltarską, gdzie wody Oceanu Atlantyckiego łączą się Morzem Śródziemnym.

Historia

Tanger został założony jeszcze przez fenickich kolonistów. Jest to miasto o długiej i burzliwej historii, w którym od zawsze przenikało się wiele kultur: muzułmańska, chrześcijańska, żydowska i inne. Wszystkie jednak docierały do Tangeru w ten sam sposób – razem z licznymi społecznościami imigrantów. Obecnie Miasto stało się dużym ośrodkiem gospodarczym, w którym rozwinął się przemysł stoczniowy, włókienniczy, odzieżowy i spożywczy. Tanger jest również ośrodkiem turystycznym.

Atrakcje

 • Kazba – jedna z najpopularniejszych atrakcji Tangeru. Jest to potężna warownia, która jest oddzielona murami od medyny, wznosi się w najwyższym punkcie miasta. W jej obrębie znajduje się Pałac Królewski, a także Ogrody Sułtana, zaprojektowane w stylu andaluzyjskim, z fontanną oraz drzewkami cytrusowymi.
 • Pałac Królewski Dar el-Makhzen – znajduje się w obszarze kazby. Wybudowany został za czasów panowania dynastii Alawitów. Obecnie w Pałacu znajduje się muzeum historyczne, w którym zgromadzono przedmioty z czasów rzymskich.

Plaże

 • Rozległe i piaszczyste plaże są świetnym miejscem do wypoczynku.

Gastronomia

Lokale gastronomiczne, zarówno te większe i bardziej ekskluzywne jak i mniejsze, oferują wiele różnorodnych dań. Oprócz potraw typowo arabskich, w menu znaleźć możemy również potrawy kuchni śródziemnomorskiej oraz typowo europejskie dania.

Zakupy

Tanger nie różni się w tej kwestii od reszty miast marokańskich. Na każdym kroku można zobaczyć stragany lub wolnostojące budki z pamiątkami czy przyprawami. Na większości targów i bazarów obowiązuje zasada targowania się. Jednak podczas zakupów na zatłoczonych bazarach i przy stoiskach, należy zwrócić szczególną uwagę na naciągaczy i kieszonkowców, których niestety w Tangerze nie brakuje.

Życie nocne

Większość klubów nocnych i dyskotek jest ulokowanych wzdłuż głównej, ciągnącej się nieopodal wybrzeża, alei Tangeru – Avenue des Far.

Informacje praktyczne

 • Waluta – dir-ham (dh).
 • Wizy – obywatele Polski nie potrzebują wiz, podstawowym dokumentem tożsamości jest paszport, który musi być ważny przez minimum sześć miesięcy od daty planowanego powrotu. Wiza wymagana jest przy pobytach dłuższych niż 90 dni.
 • Ubiór – w dużych miastach dopuszczalny jest strój europejski, jednak swobodnych lub skąpych ubrań lepiej unikać.
 • Czas – po przybyciu do Maroka zegarki należy cofnąć o 2 godziny.
 • Fotografowanie – należy przed zrobieniem zdjęcia spytać o pozwolenie, ponieważ fotografowanie ludzi bez pytania uważa się za zniewagę. Młodzież lubi fotografować się z turystami. Uliczni artyści i osoby pozujące do zdjęć będą prosić o drobne wynagrodzenie.

Tanger, Maroko - prognoza pogody

 • Częściowe zachmurzenie
  25°C
  opady:
  brak
  zachmurzenie:
  brak
  wilgotność:
  61%
  widoczność:
  10 km
  ciśnienie:
  1022hPa
  wiatr:
  309°   14 km/h
  wsch. słońca:
  06:14
  zach. słońca:
  18:15
 • Częściowe zachmurzenie
  min.19°C max.25°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  147°   7 km/h
  wsch. słońca:
  06:15
  zach. słońca:
  18:13
 • Częściowe zachmurzenie
  min.18°C max.24°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  281°   7 km/h
  wsch. słońca:
  06:15
  zach. słońca:
  18:12
 • Częściowe zachmurzenie
  min.19°C max.26°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  106°   12 km/h
  wsch. słońca:
  06:16
  zach. słońca:
  18:10
 • Częściowe zachmurzenie
  min.19°C max.25°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  69°   20 km/h
  wsch. słońca:
  06:17
  zach. słońca:
  18:09

Tanger - klimat w Maroko

Wyszukiwarka wczasów